Yandex SEO

Yandex uzun yıllardır ülkemizde faaliyet göstermektedir. Rusya merkezli olarak karşımıza çıkan yandex.com.tr aslında Türkiye’de çok az kullanılır. Bu içeriğimiz de Yandex SEO hakkında bilgi vereceğiz. Genellikle Google kullanan kişi sayısı bir hayli fazladır. Lakin bize göre Yandex’in algoritması Google’a göre daha gelişmiştir çünkü aradığınızı kolaylıkla bulabiliyorsunuz ve ilgisiz aramalar karşımıza çıkartmaz. Bu yüzden Yandex’i seviyoruz.

yandex seo

Yandex her ne kadar Rusya merkezli bir arama motoru olsa da yeni yeni ülkemizi anlayıp bu konularda yüksek yatırımlar yapmaktadır. Bir çok büyük firma ile anlaşmalar yaparak ülkemizde adını duyurmayı başardı. Peki bu arama motorunda web masterlar nasıl çalışmalar yapacak veya gerçekleştirecek anlatmaya çalışacağız.

Yandex SEO işlemleri Google SEO gibi meşakkatli iş değildir. Web sitenizde bir site haritası oluşturup Yandex için seo çalışmaları gerçekleştirmeye hızlı bir şekilde başlarsınız.

Yandex SEO için Yapılacaklar

1- Web siteniz için öncelikle bir site haritası oluşturmanız gereklidir. Site haritası nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız – Yandex Site Haritası Oluşturma tıklayarak site haritanızı nasıl oluşturacağınızı bulabilirsiniz.

2- Yandex üzerinden bir üyelik açmanız gereklidir. Yandex üzerinde bir hesap oluşturmak için tıklayın.

3- Üye olduktan sonra Yandex Webmaster alanına giriş yapmanız gerekmektedir. Yandex Webmaster için tıklayın

4- Sitenizi Webmaster bölümüne ekledikten sonra oluşturduğunuz site haritasını bu adrese eklemeniz gerekmektedir.

5- Daha sonra arkanıza yaslanın ve Yandex SEO için çalışma yapmanızı bekleyin. Daha sonra size bir seo raporu oluşturur ve gerekli eksikleri giderebilmeniz için eksikliklerinizi listeler.

Yandex için çalışma yapmaya bugün başlamanız gereklidir. Çünkü hızla kullanım oranı yükselmektedir ve işler zorlaşmaya başlıyor. Eğer Rusya ve Türkiye’de www.yandex.com.tr veya yandex.ru sitesinde istediğiniz kelimelerde ilk sırada olmak isterseniz Dijital Pazarlama ve SEO ajansı olarak size profesyonel arama motoru optimizasyon çalışmaları gerçekleştirebiliriz.

Hızlı iletişim için: 0551 598 5198 numaralı telefonumuzdan veya info@baytronik.com mail adresimiz ile bize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Türkiye üzerinde tüm il ve ilçelere hizmet verdiğimiz gibi aynı zamanda Web tasarım ve Web yazılım çözümleri de sunuyoruz. Arayın hemen sizi Yandex’de ilk sayfaya taşıyalım.

Bu yazı yardımcı oldu mu?
[Toplam: 2 Ortalama: 5]